Finále Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže 2018

Podrobné informace

Konzervatoř Plzeň je již od roku 2002 pořadatelem Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže, která je jednou z největších klavírních soutěží v České republice. Poprvé se konala v Plzni před šestnácti lety a od té doby v pravidelných dvouletých intervalech až do současnosti.Konzervatoř Plzeň byla od počátku odborným garantem soutěže, poskytuje pro tuto mezinárodní akci prostory Domu hudby, kde probíhají první soutěžní kola, ve kterých se kandidáti přestavují sólově. Do Plzně se každé dva roky sjede několik desítek špičkových mladých klavíristů z celého světa.
Vítězové všech jednotlivých kategorií bývají bez ohledu na svůj nízký věk skvělými hudebníky, kteří právě vstupují na počátek profesionální kariéry.

Účinkují:

Finalisté soutěže

Dirigent: Nikol Kraft

Pořadatelem koncertu je Konzervatoř Plzeň.

Koncert se koná v rámci 39. ročníku festivalu Smetanovské dny (prolog).

D3: Maškarní bál pro malé i velké & Plzeňská filharmonie

DEPO2015

Exkluzivně

B6: Yingdi Sun & Plzeňská filharmonie

A8: Leonard Elschenbroich & Plzeňská filharmonie

Jdete na koncert poprvé?

Jak se vhodně obléct na koncert?

Kdy se má tleskat? (Netleskat mezi větami)

Co je to věta?

Proč si mám