Koncert pro Zelenou horu 

Klášter u Nepomuka

Exkluzivně

Podrobné informace

Open air koncert na podporu zachrány zámku Zelená Hora, který odehraje Plzeňská filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho. Koncert bude živě přenášet Česká televize. Na programu je hudba Glenna Millera, Jaroslava Ježka, Johna Williamse, Leoše Janáčka a dalších. 

Jak se na koncert dostanete? 

Prosíme Vás, abyste přijeli ze směru od města Nepomuk, projeli okolo VSTUPU 2 a pokračovali rovně až na parkoviště označené jako P1, případně P2.  Následně se vydáte pěšky přes lávku pro pěší až ke VSTUPU 1. Dále budete pokračovat až pódiu, kde si sednete do příslušného sektoru. Po celé trase budou rozmístěni naši asistenti označeni reflexní vestou POŘADATEL, kteří Vám rádi pomohou.

Když se řekne Zelená hora, většina lidí si hned vybaví Santiniho poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou. Pokud už přijde řeč na Zelenou horu u Nepomuka, velká část veřejnosti si ji spojí s filmovou adaptací knihy Miloslava Švandrlíka Černí baroni. Avšak byla by velká škoda vnímat toto památné místo jen takto zúženým pohledem a zapomínat na řadu fenoménů naší starší i nedávné historie, které se k němu váží: ať už se jedná o osobnost svatého Vojtěcha, ustavení Jednoty zelenohorské, nalezení Rukopisu zelenohorského, působení slavných šlechtických rodů Šternberků, Colloredo-Mannsfeldů či Auerspergů anebo devastaci zámeckého
areálu nejprve armádou nacistickou a následně komunistickou.

Od roku 1992 je zámek Zelená Hora ve vlastnictví obce Klášter, která pro něj hledá vhodné využití. V poslední době se především díky aktivitě Plzeňského kraje snad přece jen začalo blýskat na lepší časy, avšak cesta k opravě zámku a jeho plnohodnotnému otevření bude velmi náročná a dlouhá. Proto se Plzeňská filharmonie rozhodla ve spolupráci s Pamětí národa, obcí Klášter a městem Nepomuk výše uvedený záměr podpořit a ve veřejnosti tak oživit i povědomí o Zelené hoře jako místě s neopakovatelným geniem loci, kudy kráčely dějiny českých zemí a kde naši předkové zanechali nesmazatelné stopy, které stojí za to objevovat.

Doporučujeme

Nouzovský & Suk & Iwasaki

Měšťanská beseda

Muzikantská naděje

Blovice, Lidový dům

Bad Elster

Bad Elster

Zájezd

Jdete na koncert poprvé?

Jak se vhodně obléct na koncert?

Kdy se má tleskat? (Netleskat mezi větami)

Co je to věta?

Proč si mám
vzít program?