Složení orchestru

Chuhei Iwasaki

Šéfdirigent

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska - narodil se roku 1987 v Tokiu. Hru na housle studoval v letech 2003-2006 na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté spolu s obory skladba a dirigování na Pražské konzervatoři.

Přečíst více

Umělecká rada

icon  Vít Hošek

       Předseda umělecké rady

icon Hana Hložková



icon Olga Alicja Osmolińska
icon  David Niederle
icon  Jakub Klögner
icon 

Jan Oblištil


icon  Martin Chodl

 

 

Členové orchestru

Velké hudební těleso jako filharmonický orchestr je především společenství lidí spojených vášní pro hudbu. Plzeňské filharmonii se léta daří zachovávat vyváženou skladbu orchestru, v němž vedle interpretů s bohatými uměleckými i lidskými zkušenostmi zasedají mladí profesionálové. Neustále tak probíhá oboustranně prospěšná koexistence různých uměleckých přístupů, generací i jednotlivých individualit.

I. Housle

Hana Hložková

koncertní mistr

Hana Hložková

Olga Alicja Osmolińska

koncertní mistr

Olga Alicja Osmolińska

Yuya Sakuma

zástupce koncertního mistra

Yuya Sakuma

Moena Zushi

zástupce koncertního mistra

Moena Zushi

Milada Šulcová

Milada Šulcová

Amir Takeru Tawaratani

Amir Takeru Tawaratani

Sofiya Mikula

Sofiya Mikula

Kateřina Vítečková

Kateřina Vítečková

Sarii Katsushima

Sarii Katsushima

Etsuko Yasuda

Etsuko Yasuda

II. Housle

Gabriela Schönová

vedoucí skupiny

Gabriela Schönová

Milan Brouček

Milan Brouček

Vladimíra Machoňová

Vladimíra Machoňová

Iveta Brychtová

Iveta Brychtová

Lenka Bartoníčková

Lenka Bartoníčková

Alena Miřácká

Alena Miřácká

Filip Kottek

Filip Kottek

Šárka Karasová

Šárka Karasová

Violy

Vít Hošek

vedoucí skupiny

Vít Hošek

Alena Járová

zástupce vedoucího skupiny

Alena Járová

David Schill

David Schill

Radka Teichmanová

Radka Teichmanová

Tomáš Hanousek

Tomáš Hanousek

Martina Englmaierová

Violoncella

David Niederle

koncertní mistr

David Niederle

Dora Hájková

zástupce koncertního mistra

Dora Hájková

Radek Schořovský

Radek Schořovský

Petr Osička

Petr Osička

Ladislav Mariaš

Ladislav Mariaš

Jan Nečaský

Jan Nečaský

Dana Chodlová

Kontrabasy

Václav Hořák

vedoucí skupiny

Václav Hořák

Eri Ishikawa

vedoucí skupiny

Eri Ishikawa

Vojtěch Šatra

zástupce vedoucího skupiny

Vojtěch Šatra

Mayuko Ichikawa

Mayuko Ichikawa

Milan Brouček st.

Milan Brouček st.

Flétny

Ana Votoupal

Ana Votoupal

Jakub Klögner

Jakub Klögner

Eliška Bošková

Eliška Bošková

Hoboje

Anna Škreptáčová

Anna Škreptáčová

Yelyzaveta Sukhyna

Yelyzaveta Sukhyna

Petra Hajžmanová

Petra Hajžmanová

Klarinety

Jan Oblištil

vedoucí skupiny dechových dřevěných nástrojů

Jan Oblištil

Zlata Vohryzková

Zlata Vohryzková

Jaroslav Bulka

Jaroslav Bulka

Fagoty

Václav Kapusta

Václav Kapusta

Vladimír Vlna

Vladimír Vlna

Lesní rohy

Václav Faltýn

Václav Faltýn

Jan Šlégr

Jan Šlégr

Jan Prokop

Jan Prokop

Ercules Daniel Urro Vasquez

Trubky

Martin Chodl

vedoucí skupiny dechových žesťových nástrojů

Martin Chodl

Ota Paleček

Ota Paleček

Trombony

Fedele di Mucci

Fedele di Mucci

Karel Palát

Karel Palát

Jan Karásek

Jan Karásek

Tympány, bicí nástroje

Vojtěch Novotný

vedoucí skupiny

Vojtěch Novotný

Tomáš Votava

zastupce vedoucího skupiny

Tomáš Votava

Štěpán Holoubek

Štěpán Holoubek