Kukal Quartet

Zahajovací koncert Kruhu přátel hudby

Dům hudby

350 Kč

Podrobné informace

Kukal Quartet ve složení čtyř mimořádně nadějných hráčů mladé generace - Eliška Kukalová, Klára Lešková, Daniel Macho a Filip Rufer - si velmi váží odkazu české kvartetní školy. Cílem, který si ansámbl klade, je spojit tuto tradici s moderním hudebním přístupem, jež si členové mohli osvojit během svých studií na prestižních univerzitách ve Vídni, Salcburku, Drážďanech a Praze.

Ansámbl na sebe strhl pozornost poté, co navzdory své krátké existenci získal třetí cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2021. Kvarteto na soutěži zaujalo především živelností a přirozeností svého hudebního projevu, unikátní ansámblovou dynamikou a silnou individualitou svých členů. V květnu 2023 na festivalu debutovali s programem k poctě Josefa Suka.

V roce 2024 kvarteto čekají desítky koncertů po celé České republice, v Roce české hudby 2024 také zavítají na mezinárodní festivaly ve Velké Británii, Belgii nebo Bulharsku.

Lektory ansámblu jsou přední osobnosti české hudební scény Peter Jarůšek (Pavel Haas Quartet), Jakub Fišer (Bennewitz Quartet) a Tomáš Jamník. V létě 2021 mělo kvarteto možnost účastnit se masterclass s Yo-Yo Mou, Noahem Bendixem Balgleym, Allanem Nillesem, Josefem Špačkem, Janem Fišerem, Lukášem Vondráčkem.

Kvarteto nese jméno významného českého, soudobého skladatele, Ondřeje Kukala.

Program: 

Antonín Dvořák
Smyčcový kvartet č. 14 As dur, op. 105, B193
Leoš Janáček
Smyčcový kvartet č . 1, „Z podnětu L. N. Tolstého Kreutzerovy sonáty”

Eliška Kukalová, Klára Lešková:
housle / violin
Šimon Truszka: viola
Vilém Vlček: violoncello

Doporučujeme

Není všechno paráda & Karel Zich & PF

Měšťanská beseda

Premiéra

Muzikantská naděje

Domažlice, ZUŠ J. Jindřicha, refektář

Hold kardinálu Josefu Beranovi

Katedrála sv. Bartoloměje

Historické reflexe
Exkluzivně

Jdete na koncert poprvé?

Jak se vhodně obléct na koncert?

Kdy se má tleskat? (Netleskat mezi větami)

Co je to věta?

Proč si mám
vzít program?