Mozart & Rejcha & Dvořák & PF
KD Plasy
Dům hudby
Významný slovenský pianista Pavol Praženica se představí v sólovém recitálu, který propojuje francouzský impresionismus, českou modernu a vrcholnou romantiku. V programu večera zazní technicky i výrazově náročné skladby tří mimořádných autorů, jejichž hudba představuje výzvu i inspiraci pro každého interpreta.
Koncert otevře cyklus Zrcadla Maurice Ravela – pět obrazů plných barev, jemné poezie a klavírní virtuozity. Následuje dramatická a hluboce osobní Sonáta pro klavír H. 350 Bohuslava Martinů, jedno z jeho pozdních a nejintenzivnějších děl. Vrcholem večera pak bude monumentální Sonáta h moll Franze Liszta – dílo, které stírá hranice mezi formou a emocí a patří k nejzásadnějším klavírním kompozicím 19. století.
Večer s Pavolem Praženicou slibuje nejen brilantní klavírní techniku, ale i hluboký umělecký zážitek, v němž se snoubí vášeň, reflexe i hudební filozofie.
Program:
Mauricie Ravel
Zrcadla
Bohuslav Martinů
Sonáta pro klavír, H. 350
Ferenz Liszt
Sonáta h moll, S. 178
Pavol Praženica: klavír / piano