Hudba Hradní stráže a Policie ČR
Velká synagoga
Měšťanská beseda
Gábor Tarkövi (*1969) se v maďarském městě Esztergom narodil do rodiny hudebníků, a tak není divu, že v devíti letech vedl synovy první krůčky hry na trubku jeho otec. Po absolvování Základní umělecké školy v Győru přešel v roce 1987 na pedagogickou hudební školu v Budapešti do třídy Gyorgye Geigera a od roku 1990 pokračoval ve studiu na Hudební akademií Franze Liszta v Budapešti ve třídě Frigyese Varasdy. Po studiích mu byli velkým vzorem György Kurtág a Hans Gansch.
První angažmá sólotrumpetisty získal Gábor Tarkövi v roce 1991 ve Württembergische Philharmonie Reutlingen, v roce 1994 v Berliner Sinfonie-Orchestru (dnes Konzerthausorchester), v roce 1999 v Symphonieorchestru des Bayerischen Rundfunks a od roku 2004 k pozici sólotrumpetisty zastává funkci vedoucího trubkové sekce Berliner Philharmoniker.
Vedle symfonických těles Tarkövi spolupracuje s mnoha komorními soubory (je členem rakouského dechového souboru Pro Brass a Brass Connection i nově založených Wien-Berlin Brass Quintet a Berlin Philharmonic Brass Trio) a je vyhledávaným sólistou. Vystoupil s významnými orchestry (Berliner Philharmoniker, Kammerorchester des Bayerischen Rundfunks, China Philharmonic Orchestra, New Japan Philharmonic, Bach Collegium München) a dalšími. Pravidelně koncertuje v Evropě, USA a Asii.
Od roku 2018 je Gábor Tarkövi profesorem trubky na Universität der Künste Berlin, vede též Orchestrální akademii Berliner Philharmoniker a pořádá mistrovské kurzy po celém světě.
Jiří Gemrot:
Tři epizody pro 15 smyčců
Johann Nepomuk Hummel:
Koncert pro trubku a orchestr Es dur
Václav Trojan:
Koncert pro trubku a orchestr
Ottorino Respighi:
Staré tance a árie, suita č. 1
Gabor Tarkövi: trubka
Chuhei Iwasaki: dirigent
Plzeňská filharmonie