Plzeňská filharmonie vystoupila na Dnu Plzně v Senátu

Plzeňská filharmonie slavila 100 let své existence vystoupením v Senátu. Za účasti senátora Lumíra Aschenbrennera, primátora města Plzně Martina Baxy a dalších hostů se konal v sobotu 22. června další ročník akce Den Plzně v Senátu. V jeho rámci vystoupil ve Valdštejnské zahradě v Praze Komorní orchestr PF pod vedením koncertního mistra Michala Sedláčka, odehrálo se také dětské představení "To byste nevěřila, co má mistr nejraději" s Monikou a Svatoplukem Schullerovými a celý den vyvrcholil slavnostním koncertem celé Plzeňské filharmonie pod taktovkou Chuheie Iwasakiho.

Současně byla v prostorách Valdštejnské zahrady zahájena velkoplošná výstava "Plzeňská filharmonie - 100", která na deseti panelech mapuje historii i současnost orchestru. Panely s mnoha unikátními fotografiemi a dokumenty tam zůstanou do konce července a poté se celá výstava přestěhuje do Plzně do Křižíkových sadů, kde bude k vidění až do konce prázdnin.